GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Kina 235355
*
nr 23 5355
KINA
3 del, keramik
Utrop:
100 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 december 2000
kl 16:00:00
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt
-
3276 Skål
Kina, porslin. Diameter: 13,5. Höjd: 5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:19
-
3111 Stekfat
Kina, blåvitt kompaniporslin, 33x26 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:16
-
3009 Tallrik
Kina, 1800-tal, med dekor av drakar. Diameter: 22 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:42
-
9015 Tallrikar
2 st, Kina, dekor av växter och fladdermöss, Diame..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:55
-
3275 Vas
1800-tal, Kina, Landskapsmotiv, porslin. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:17
-
9074 Vas
Kina, med blomsterdekor, hänklar i form av fohunda..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:17
*
KINA
nr 23 5355
KINA
3 del, keramik
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 december 2000 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt
-
3276 Skål
Kina, porslin. Diameter: 13,5. Höjd: 5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:19 -
3111 Stekfat
Kina, blåvitt kompaniporslin, 33x26 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:16 -
3009 Tallrik
Kina, 1800-tal, med dekor av drakar. Diameter: 22 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:42
-
9015 Tallrikar
2 st, Kina, dekor av växter och fladdermöss, Diame..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:55 -
3275 Vas
1800-tal, Kina, Landskapsmotiv, porslin. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:17 -
9074 Vas
Kina, med blomsterdekor, hänklar i form av fohunda..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:17